مراقبت از پوست

التراسونیک کویتیشن چیست و چگونه کار می کند؟

التراسونیک کویتیشن چیست و چگونه کار می کند؟

کاهش وزن این روزها بالاتر از یک هدف است بلکه یک صنعت کامل به حساب می‌آید. بخاطر همین است که پیدا کردن روش درست برای کاهش وزن نیز بسیار مهم و حائز اهمیت است. یکی از روش های کاهش وزن امروزه التراسونیک کویتیشن است. اما چگونه از طریق التراسونیک کویتیشن وزن کم می‌کنیم نیز مهم است.

التراسونیک کویتیشن یک روش لاغری یا کاهش وزن است که از امواج صوتی با فرکانس پایین ( low-frequency sound waves) برای از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌کند. که این روش باعث از دست دادن میلی متر ها یا حتی سانتی متر ها از نواحی مورد درمان می‌شود و در آخر شما را به یک ظاهر لاغرتر می‌رساند. در چند سال اخیر التراسونیک کویتیشن به روشی محبوب تبدیل شده است دلیل این امر را هم می‌توان در این دانست که روش سنتی لیپوساکشن نیازمند جراحی برای از بین بردن چربی‌ها دانست. در حالیکه التراسونیک کویتیشن نیازمند جراحی نیست! در این‌جا مقاله از سوپریم کالا برای اینکه بهتر این سیستم درمانی نو و جدید را درک کنیم از سیستم سوال پاسخی استفاده کرده ایم.

التراسونیک کویتیشن چیست؟

التراسونیک کویتیشن را می‌توان یک پروسه ساده برای از بین بردن چربی که بر امواج صوتی بجای جراحی شدید استوار است دانست

التراسونیک کویتیشن چگونه کار می‌کند؟

در طی یک دوره درمانی التراسونیک کویتیشن، دستگاه های غیرتهاجمی یک سری نواحی خاص از بدن را با امواج صوتی فرکانس پایین هدف قرار می‌دهند (این امواج همان واژه التراسونیک در التراسونیک کویتیشن است) و در بعضی موارد، مکش سبک. این فرآیند لایه‌های سلولی چربی زیر سطح پوست را مرتعش می‌کند و حرارت می‌دهد. که این فرآیند سرانجام باعث می‌شود که سلول‌های چربی به حالت مایع تبدیل شوند و محتویات داخلشان از طریق جریان خونی بدن دفع کنند.

دانشمندان بر این باورند که بعد از مرحله بالا بدن قادر خواهد بود این چربی‌های اسیدی را از طریق سیستم لنفاوی بدن دور بریزد و دفع کند. یکی از بهترین مدل دستگاه های لاغری که از تکنولوژی التراسونیک کویتیشن استفاده می‌کند دستگاه لاغری 5 بازو آر اف کویتیشن می‌باشد.

آیا التراسونیک کویتیشن واقعا کاربردی است؟

بله. اما نتایج از فرد به فرد دیگر فرق می‌کند! با توجه به سابقه سلامت شخصی، تیپ بدن، ممکن است که نسبت به افراد دیگر کمتر یا به طرز چشمگیری بیشتر لاغر شوید.

باید انتظار چه نتایجی را از التراسونیک کویتیشن داشته باشم؟

نتایج از هر فرد به فرد دیگر به شدت ممکن است که فرق بکند. اما چیزی که مطمئن هستیم این است که :
1. با توجه به رهایی از سلول‌های چربی حتما در نواحی مورد درمان کاهش سایز را مشاهده خواهید کرد.
2.بخاطر مزایای آورده شده در بالا، حتما تغییری در ظاهر کلی شما ایجاد خواهد شد.

آیا التراسونیک کویتیشن سلولیت را درمان خواهد کرد؟

براساس نتایج دانشمندان، التراسونیک کویتیشن احتمالا برای مشکل سلولیت نتیجه ای نخواهد داد. اما یک سری از آزمایشات حاکی از این است که التراسونیک کویتیشن در کاهش سلولیت تاثیر مثبت دارد. اما با این وجود نیز روش‌های بهتری از التراسونیک کویتیشن برای درمان سلولیت وجود دارد.

به چند جلسه درمانی نیاز خواهم داشت؟ چند وقت یکبار باید مورد درمانی قرار گیرم تا نتایج را ببینم؟

خیلی از نتایج آزمایشات حاکی از این است که شما بعد از اولین جلسه درمانی نتایج آنی را خواهید دید. اما بین 8 الی 12 جلسه برای گرفتن بهترین نتایج نیاز است. اما تعداد دقیق جلسات نیز باید بر اساس یک سری فاکتورها مانند سن، قد، وزن و ناحیه مورد درمان نیز فرق می‌کند. هر جلسه درمانی بین 30 الی 50 دقیقه طول خواهد کشید.

التراسونیک کویتیشن آیا تهاجمی است؟

خیر

آیا دوران نقاهتی خواهد داشت؟

خیر

نتایج التراسونیک کویتشن برای چه مدتی ماندگار خواهد بود؟

التراسونیک کویتیشن سلول‌های چربی را از بین نمی برد، بلکه محتویات داخل سلول‌های چربی را تخلیه می‌کند! که بدین معنی است که سلول‌ها قابلیت ذخیره‌سازی دوباره را دارند. یک رژیم متعادل تنها راه برای اطمینان حاصل کردن از ماندگاری هر چه بیشتر نتایج است. کسانی که کالری بیشتری دریافت می‌کنند (نسبت به ورودی به خروجی) بهبود در وضعیت ظاهری‌شان روبه کاهش می گذارد!

منبع:

what is ultrasonic cavitation and how does it work

6 دیدگاه در “التراسونیک کویتیشن چیست و چگونه کار می کند؟

 1. فریبا پناهی گفت:

  برای استفاده شخصی کدوم دستگاه لاغری و خریداری کنم که قیمت مناسب باشه ؟

  1. کارشناس فروش گفت:

   دستگاه لاغری سه کاره و 6 کاره رو میزی

 2. نفس طهرانی گفت:

  لاغری 6 کاره ایستاده موجود دارید ؟

  1. کارشناس فروش گفت:

   بله موجود داریم

 3. اناهیتا جعفری گفت:

  جالب بود

  1. کارشناس فروش گفت:

   مرسی بابت نظره شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *