مراقبت از پوست

مهمترین سوالات در مورد پلاسما تراپی

مهمترین سوالات در مورد پلاسما تراپی

با توجه به اینکه در قسمت قبلی در مورد پلاسما تراپی به صورت کامل و جامع صبحت کرده بودیم که پلاسما تراپی چیست؟ مزایا معایب و هر آنچه باید بدانید! در این مقاله سعی داریم که به مهمترین سوالات و دغدغه های مردم نسبت به این روش درمانی که برای جوانسازی و حذف چین و چروک و لیفت پلک و بینی مورد استفاده قرار می گیرید. پاسخ دهیم. تا آخر با ما باشید.

پلاسما چیست؟

پلاسما حالت چهارم ماده است. 3 حالت دیگر ماده مایع، گاز و جامدات هستند. اما شاید بپرسید خود این 4 حالت چگونه به وجود می آیند. خب اگر انرژی کافی را به اتم ها داده شود تا از هم جدا شوند و به الکترون تبدیل شوند این حالت های ماده به وجود می آیند. که نتیجه یک ابر آزاد با بار منفی از الکترون ها و بار مثبت یون ها، مولکول ها و رادیکال ها می باشد. که این ابر گفته شده را پلاسما می گویند.

روش درمانی فیبروبلاست چیست؟

پلاسما فیبروبلاست یک روش انقلابی و غیر تهاجمی درمانی سفت کننده پوست است که (یا جراحی نرم اصطلاحا) برای دستیابی به جوانسازی پوست از طریق حالت چهارم ماده یعنی پلاسما است بجای روش جراحی که تهاجمی به حساب می آید که پوست های اضافی و افتاده را از این طریق کم میکنند. این روش خلاقانه نتایجی خارق العاده بعد از جلسه درمانی در پی خواهد داشت.

روش درمانی فیبروبلاست چگونه کار می کند؟

روش درمانی توسط یک دستگاه یا دسته الکترونیکی که به آن پلاسما پن می گویند گفته می شود. این دستگاه ارزشمند که معمولا چند عددی سری های مخصوص دارد( سری های فلزی) که انتقال انرژی به پوست را از طریق استفاده کردن از ولتاژی که در هوا و بین سری مخصوص دستگاه و پوست برای تولید و انتقال جریان پلاسما را به وجود می آورد. این انتقال انرژی پلاسما به پوست فقط هنگامی صورت می گیرد که سری مخصوص دستگاه با پوست حداقل 0.5 میلی متر با سطح پوست فاصله داشته باشد. یعنی نباید سری دستگاه مستقیم با تماس داشته باشد. نتایج قابل مشاهده این روش که روی سطح پوست بعد از جلسه درمانی کاملا قابل مشاهده است. که به آن نقاط پلاسما گفته می شود. هر نقطه پلاسما ( شات) تاثیری به این شیوه خواهد داشت که نقاط پلاسما در شعاع آن یعنی در پوست منبسط یا بهتر بگوییم منقبض می شود. چون در این روش یک سری نقاط در پیوستگی هم و با فاصله ی میلی متری قرار دارند. یک سری نتایج خارق العاده و بهینه روی سطح پوست ایجاد می شود که پوست را سفت تر و زیباتر می کند. نقاطی از سطح پوست که مورد درمان قرار میگیرند توسط اشعه پلاسما دچار تصعید می شوند( آن نقاط از پوست بخار می شوند) بدون اینکه به پوست آسیبی وارد شود یا بافت های پوست تخریب شوند.

مزایای روش درمانی پلاسما فیبروبلاست چیست؟

پلاسما فیبروبلاست یک روش غیر تهاجمی جوانسازی است که محبوبیتش در چند سال اخیر بخاطر بخاطر مزایای زیادش نسبت به جراحی پلاستیک افزایش یافته است. یکی از مهمترین این مزایا کم تر تهاجمی بودن، کم هزینه تر بودن و همچنین دوران نقاهت بسیار کوتاه آن نسبت به جراحی پلاستیک می باشد. دیگر مزایای آن می توان به کم درد بودن، معایب کم تر داشتن و هزینه بسیار کم تر آن و نتایج خارق العاده آن می باشد.

چه نواحی از پوست را توسط پلاسما تراپی می توان درمان کرد؟

بلفاروپلاستیکی غیر تهاجمی، سفت کردن و لیفت زیر چشم و پلک، لیفت پوست صورت شامل گونه ها و غبغب، لیفت پوست گردن، از بین بردن چین و چروک های صورت، خطوط پنجه کلاغی، از بین چین و چروک دور لب، چین و چروک های گردن، از بین بردن رنگدانه های پوستی از بین بردن لک های صورت، از بین بردن نشانه های آفتاب سوختگی، از بین بردن ملاسما، کلوسما، از بین بردن کک و مک، از بین بردن جای زخم شامل ترک های پوستی، بهبود در ظاهر اسکار آکنه و زخم های بعد از عمل های جراحی، از بین بردن خال و زگیل های گوشتی، از بین بردن افتادگی شکم بعد از حاملگی و…

به چند جلسه درمانی نیاز خواهم داشت؟

در اکثر موارد یک جلسه کافی است. هر چند بر اساس نواحی مورد درمان، توقعات فرد مورد درمان و شرایط جسمانی وی یک الی 2 جلسه درمانی احتمالا لازم خواهد بود. جلسات اضافی و بیشتر می تواند در طی 6 الی 8 هفته بعد اولین جلسه قرار گیرد.

آیا درمان بوسیله این روش دردناک است؟

احتمال دارد که کمی درد را احساس کنید. که کاملا به آستانه تحمل درد شما بستگی دارد. که پیشنهاد می شود 30 دقیقه قبل از شروع جلسه از بی حسی های لازم در نواحی درمانی مورد استفاده قرار گیرد تا درد کمتری را حس کنید و آن نواحی تا حد ممکن بی حس شوند.

آیا پلاسما تراپی دوران نقاهت خواهد داشت؟

دوران نقاهت به شیوه زندگی و وضعیت کاری شما بستگی دارد. به محض اینکه جلسه درمانی تمام شد می توانید به حالت قبلی و نرمال برگردید ولی به این معنی نیست که کلا دوران نقاهتی نخواهید داشت بلکه اشعه های کوچک پلاسما بوسیله نقاطی که روی پوست ایجاد می کنند باعث “پوسته” شدن پوست خواهند شد. همچنین در نواحی مورد درمان احتمال دارد که کمی پوست تورم کند. خصوصا در نواحی دور چشم. در این صورت تورم بعد از 2 الی 5 روز برطرف خواهد شد. پوسته ها یعنی نقاط قهوه ای روی پوست بین 5 الی 7 روز از بین می روند و نشانی از آن ها باقی نخواهد ماند. در این مدت می توانید توسط آرایش کردن اثرات آن را غیر ملموس کنید. که این دوران نقاهت بیشتر حالت ظاهری دارند و در واقع و به صورت تکنیکال هیچ دوران نقاهتی به صورت جدی که شما را از روند زندگی روزمره دور کند وجود ندارد.

بعد از چند مدت نتایج ملموس را خواهم دید؟

نتایج مثبت روش درمانی پلاسما فیبروبلاست آنی هستند و بعد از اتمام جلسه درمانی می توانید تغییرات را مشاهده کنید. اما نتایج ملموس تر تا 4 هفته بعد از جلسه درمانی به صورت پیوسته تا 12 هفته بعد از جلسه درمانی با پلاسما قابل مشاهده هستند. جلسات درمانی بعدی به صورت استاندارد در صورت لزوم می تواند بعد از 6 الی 8 هفته از اولین جلسه درمانی قرار گیرد که این نیز به وضعیت بهبود پوست شما بستگی دارد.

نتایج پلاسما تراپی چقدر ماندگار است؟

لیفت و سفت کنندگی توسط پلاسما فیبروبلاست بیشتر از یک روش درمانی سفت کنندگی پوست است. به این معنی که پوست سطحی صورت برداشته شده است. مانند یک روش جراحی پلاستیک یا روش کازمتیک، نتایج پلاسما تراپی تا ابد روی پوست باقی نخواهد ماند و به این شیوه نیست که جلوی پیری پوست را بگیرد. هر چند بر اساس تیپ پوستی و شیوه زندگی شخص نتایج می تواند از بین 2 الی 5 سال ماندگاری داشته باشد. اما شیوه زندگی منفی مانند آفتاب زدگی پوست به صورت مداوم و زیاد، سیگار کشیدن، مصرف بیش از حد مشروبات الکلی می تواند نتایجی منفی داشته باشد و پیری پوست را تسریع بخشد.

آیا پلاسما تراپی هیچگونه ریسک یا عواقبی دارد؟

لیفت و سفت کنندگی پوست توسط پلاسما فیبروبلاست آنطوری که بر روی هزاران نفر مورد استفاده قرار گرفته با توجه به ماهیت غیرتهاجمی بودن آن نشان داده که عواقبی ندارد. هر چند مانند هر کدام از روش های دیگر زیبایی، اشخاصی که مورد درمان قرار گرفته اند بیشترین ناخوشایندی ها در 5 الی 10 روز بعد از جلسه درمان خواهند داشت. مانند نقاط قهوه ای ایجاد شده بر روی پوست، که به صورت نرمال بعد از 5 الی 10 روز از بین خواهد رفت و نشانی از آن ها باقی نخواهد ماند. تورم دور چشم هم که بعد از 2 الی 5 روز تمام خواهد شد. برای بهبود به صورت کامل و برای اینکه لک روی صورت تان نیفتد می توانید ازمشاوره و مراقبت های بعد از درمانی که توسط اپراتور یا شخصی که پلاسما تراپی را برای شما انجام داده استفاده کنید.

برای جلسه درمانی پلاسما تراپی چه کارهایی لازم است که انجام دهم؟

مهمترین پیش نیاز برای جلسه درمانی که باید انجام شود این است که زمانی است که میخواهید جلسه درمانی را انجام دهید خواهد بود به این معنی که یکی دو روز قبل از جلسه با فردی که می خواهد برای شما پلاسما تراپی را انجام دهد صحبت کرده باشید و کامل برای جلسه آماده باشید.

در جلسه درمانی انتظار چه مواردی را باید داشته باشم؟

در جلسه درمانی معمولا 20 الی 30 دقیقه قبل از اینکه شروع شود معمولا یک کرم بی حسی بر روی نواحی مورد نظر زده می شود. هنگامی که نواحی مورد نظر کامل بی حس شدند روند پلاسما تراپی شروع خواهد شد.

منبع:

skinbydesignonline.com

4 دیدگاه در “مهمترین سوالات در مورد پلاسما تراپی

 1. مهلا جریانی گفت:

  پوست رو لیفت میکنه ؟

  1. کارشناس فروش گفت:

   بله تاثیر گذاره

 2. شهین تسلیمی گفت:

  من تو سالنم استفاده میکنم دستگاه غیره تهاجمی و خوبی هست

  1. کارشناس فروش گفت:

   مچرکم بابت نظرتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *