معرفی دستگاه

درما اف التراسونیک چیست؟

درما اف التراسونیک چیست؟

اتو صورت، اتو پوست یا درما اف التراسونیک هر ۳ نامی هستند که برای دستگاه پاکسازی که دارای تیغه ای با لبه ی کج مانند است به کار برده می شود که در سالن های زیبایی یا کلینیک های پوستی مورد استفاده جهت پاکسازی پوست و رفع بسیاری از مشکلات پوستی قرار می گیرد. مدل های مختلف اتو صورت و درما اف وجود دارند که با توجه به فاکتور های زیادی می توان سطح کیفی آن ها را مورد بررسی قرار داد و درما افی را که برای کار ما بهتر است را جهت خرید انتخاب کنیم. از آنجا که درما اف التراسونیک ابتدا در امتداد پوست حرکت می کند، در هر ضربه با آب ترکیب می شود تا به آرامی و بطور موثر در پوست نفوذ کند. این ارتعاشات آب را به عمق پوست برده و در بافت های پوست جذب می کنند.

درما اف التراسونیک (Ultrasonic skin scrubber)

پاکسازی عمیق پوست بصورت روتین، موجب از بین بردن ناخالصی های پوستی می شود.از بین بردن این آلودگی ها موجب جوان سازی پوست می شود.برای این چنین پاکسازی عمیقی از دستگاه درما اف التراسونیک (ultrasonic skin scrubber) استفاده می کنیم.
این دستگاه وسیله ای الکترونیکی است که از امواج فراصوتی (التراسونیک) قوی جهت پاکسازی عمیق پوست استفاده می کند. درما اف التراسونیک به شکل کاردک است و مشکلات پوستی از قبیل جوشهای سرسیاه و سر سفید، آکنه های پوستی را رفع و باعث تسریع در جریان گردش خون پوست می شود و پوست را جوان تر و شفاف تر می سازد. همچنین باعث کاهش چشم گیر باکتری های صورت و چین و چروک ها و شیارهای صورت و منافذ پوستی می شود. یک ابزار مورد استفاده در سالن های آرایشی و جدیدا در خانه ها برای بانوانی که می خواهند پاکسازی صورت خود را در خانه انجام دهند می باشد. در حال حاظربرندهای زیادی در بازار موجود هستند که عرضه کننده ی درما اف های التراسونیک هستند.
برخی کارشناسان حوزه ی پوست و زیبایی می گویند که این یک دستگاه لایه بردار پوست است که بر مبنای آب کار می کند. این دستگاه از نظر شکل مسطح یا صفحه ای مانند است که صرفا بر روی پوستهای مرطوب باید استفاده شود. از طریق امواج التراسونیک (فراصوتی) لایه های تخریب شده و سلولهای مرده ی پوست را از بین می برد.
اتو صورت های التراسونیک دارای امواجی گاها بیش از ۳۰۰۰۰ هرتز هستند.
ناخالصی های زیرین لایه اپیدرم را استخراج کرده و لایه های مرده ی پوست را لایه برداری می کنند و برای مراقبت، اثر بخشی و بهبود بخشیدن پوست ساخته شده اند.

استفاده از درما اف التراسونیک چه فوایدی دارد و چه نوع مشکلات پوستی را رفع می کند؟

با توجه به فشار روز افزون زندگی و درگیری ها و مشغله های زندگی امکان دارد که همیشه نتوانیم پوستمان را مرطوب و هیدراته نگه داریم و یا محصولات آرایشی و مراقبتی استفاده می کنیم و به صورت صحیح پوستمان را پاکسازی نمی کنیم و پوستمان را در معرض استرسهای زیادی قرار می دهیم. پوست بزرگترین ارگان بدن است. بنابراین دلایل ضروری است که پاکسازی پوست را بطور روتین و همیشگی انجام دهیم.
استفاده ی مداوم از درما اف برخی از مزایا دارد و مشکلات پوستی زیر را رفع می کند:

 • کنترل چربی بیش از حد پوست
 • باز کردن منافذ مسدود شده ی پوستی
 • کاهش جوشهای سر سفید و سرسیاه
 • رفع خشکی پوست
 • رفع مشکلات بافت پوست
 • از بین بردن آلودگی ها و لکه های پوستی
 • جذب بهتر و بیشتر مواد مغذی پوستی
 • ماساژ صورت به شکلی حرفه ای و آسان

آموزش صحیح استفاده از دستگاه های درما اف التراسونیک


فرقی ندارد که شما با چه مدل درما افی کار می کنید حرفه ای یا مبتدی باشید باید یک سری نکات را برای استفاده از دستگاه رعایت کنید که کاملا مشابه هم هستند.

اولین نکته ای که باید برای کار با درما اف التراسونیک در نظر بگیرید این است که حتما باید صورتتان مرطوب باشد. چون استفاده از اتو صورت روی صورت خشک بخاطر امواج التراسونیک باعث قرمزی پوست و ضربه زدن به بافت های پوست می شود. در مرحله ی بعد شیوه ی صحیح نگه داشتن درما اف است که تعیین کننده ی کیفیت کار شما می باشد. باید اتو پوست را در زاویه ای صحیح نگهدارید و با استفاده درست از آن برای دستیابی به بهترین نتایج، به شرح زیر اقدام کنید.

شیوه ی صحیح نگه داشتن درما اف برای لایه برداری پوست

اتو پوست را در زاویه ۴۵ درجه و به صورتی که تیغه منحنی مانند کاردک دستگاه رو به پایین باشد و نسبت به قسمتی از پوستتان که می خواهید بر روی آن لایه برداری را انجام دهید کنید قرار دهید تا حرکت دستگاه بر روی پوست شما موثرتر باشد و نتیجه ی مطلوب را کسب کنید.
استفاده به این طریق از دستگاه باعث لایه برداری پوست و از بین بردن چربی ها و چرک های عمیق پوستی می شود. با این وجود استفاده از لوسیون یا سرم بسته به نیاز شما است که لازم دارید یا خیر. بعد از چندین بار استفاده از دستگاه متوجه لطافت و صافی پوست خود خواهید شد.
درزمان استفاده از اتو صورت، برروی پوستتان در یک ناحیه خیلی طولانی مکث نکنید، زیرا ممکن است باعث قرمزی پوست شود. اتو صورت برای پوستهای حساس نیز قابل استفاده است و کارآمد ترین دستگاه برای این چنین پوستهایی است که نمی توانند بطور معمول از سایر روشهای لایه برداری استفاده کنند.

شیوه صحیح نگه داشتن درما اف برای جذب مواد مغذی

استفاده از ویال ها و سرم های آبرسان و کلاژن ساز یا ماسک های ورقه ای صورت با درما اف می تواند روند زیبایی و روشن کنندگی یا از بین بردن لک های صورت شما را بهبود و تسریع بخشد. در هر صورت استفاده از این مد دستگاه ها می تواند به دلخواه شما صورت گیرد ولی با توجه به تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۴ بر روی ۵۰ نفر انجام گرفت کسانی که از مواد مغذی پوستی با درما اف ها استفاده کرده بودند نتایج بهتری را در طی جلسات درمانی خود مشاهده کردند. در این روش برعکس مرحله لایه برداری پوست توسط درما اف باید تیغه منحنی مانند درما اف رو به بالا باشد و با زاویه ۴۵ درجه و از بالا به پایین ناحیه ای که روی پوست صورت خود کار می کنید باید اتو پوست را بر روی صورت خود بکشید. تا ویال ها یا سرم های آبرسان و مغذی بهتر جذب پوست شما شوند.

فواید استفاده از درما اف های التراسونیک چیست؟

درما اف تراپی روشی کاملا بهداشتی برای استفاده، جهت رسیدن به پوست زیبا و دلخواهتان است. این دستگاه برخلاف سایرتجهیزات زیبایی فاقد ریسک، برس یا هر وسیله ای است که احتمال داشته باشد به پوست شما آسیب بزند. باکتری ها و سلول های مرده را از بین برده و شما کافی است که بعد از هربار استفاده آن را با الکل تمیز کرده و در جعبه ی مخصوص خود قرار دهید.
محصولات مراقبت از پوست یا سرمهای دارای ترکیبات مفید زیادی هستند که موجب سلامتی کامل پوست می شوند. در بیشتر موارد، افرادی که به درستی لایه برداری نمی کنند و مواد مغذی پوستی را به طرز صحیحی روی پوست اعمال نمی کنند، به نتایج مطلوبی دست پیدا نمی کنند، زیرا سرم فقط در سطح پوست نشست می کند و به عمق پوست نفوذ نمی کند.

پاک سازی منافذ

با گذشت زمان پوست شروع به پیرشدن می کند و فرایند جوان سازی آن کند می شود.دستگاه از چربی پوست، آلودگی های پوستی و مردن سلولهای پوستی جلوگیری میکند و پوست را شاداب و سرزنده می کند. منافذ پوستی را تمیز و باعث تحریک کلاژن سازی، افزایش جریان گردش خون و تولید سلول های جدید را بهبود می بخشد. عدم انسداد منافذ پوستی، احتمال ترک برداشتن، لکه دارشدن و رشد موهای زیر پوستی را کاهش می دهد.
تمیزکردن و نگهداری از این دستگاه آسان است. پس از خرید دستگاه، شما هیچگونه هزینه ی دیگری متحمل نمی شوید.

کاهش چین و چروک

درما اف های التراسونیک لایه سطحی پوست های مرده را ازبین می برند، همچنین به مرطوب کردن نواحی زیر پوستی کمک کرده و از این طریق موجب ازبین بردن چین و چروک ها می شود. ازبین بردن لایه سطحی از پوستهای مرده نیز به کاهاش نمایان شدن شیارهای پوستی کمک می کند. درما اف التراسونیک ملانین پوست را کاهش می دهد وبه محکم ترشدن بافت های پوستی نیز کمک فراوانی می کند.

درمان آکنه و جوش های سرسیاه و سر سفید

درما اف التراسونیک بطور موثر و فعالی آکنه و جوش های سر سیاه و سر سفید را ازبین می برد جوش سرسیاه یک برآمدگی نمایان برروی پوست است که ناشی از منافذ مسدود شده ی پوستی است.
آکنه یک عارضه پوستی است که توسط جوشهای قرمز سطح پوست ناشی از غدد التهابی یا مسدود شده بوجود می آید. این دستگاه یک حالت پاک کننده ی عمقی فراصوتی است. این حالت بصورت فشار ارتعاشی لحظه ای به پوست تا عمق ۵ میلی متر است. ترکیب فشار آب و نرم کننده ی ویبره ای و شستشوی پوست راهی برای مسدود کردن منافذ پوست است و از پوست در برابر جوشهای سرسفید و سرسیاه و آکنه محافظت می کند.

افزایش جذب مواد مغذی

سرم های پوستی و دیگر محصولات پوستی شامل انواع آبرسان ها، ویال های پوستی و مواد مختلف و مفید، با هدف بالابردن سلامت پوست عمل می کنند. افرادی که به شیوه ی صحیح لایه برداری سلول های مرده پوستی را انجام نمی دهند و از محصولات محافظت پوستی استفاده می کنند، تقربیا در اکثر مواقع نتیجه ی دلخواه خود را از استفاده مواد مراقبت پوستی دریافت نمی کنند.
محصولات مراقبت از پوست در سطح پوست نشسته و به همین دلیل نتایجی دلخواه حاصل نمیشود. اما درما اف التراسونیک منافذ پوست را تمیز می کند و جذب مواد مغذی را تا ۳۰۰ درصد افزایش می دهد و همین باعث افزایش جذب مواد مغذی در بافت های پوست می شود.

بهبود بخشیدن سلامت پوست

داشتن و حفظ کردن پوستی سالم، شفاف و تمیز نیازمند گردش خون فعال و سریع است. خون مواد مغذی واکسیژن را برای سلول های فعال (مخصوصا سلول های پوستی) تامین می کند و متقاعبا مواد زاید را از آنها می گیرد.
درما اف التراسونیک گردش خون را تسهیل می بخشد و باعث ازبین بردن لکه های تیره و نیز متابولیسم لنفاویی و سلامت کلی پوست میشود.

درما اف های التراسونیک ایده آل برای پوست های حساس

هر چند که درما اف ها برای تیپ پوستی خاصی ساخته نشده اند و می توان از آن ها برای انواع پوست ها استفاده کرد اما استفاده از درما اف برای پوست های حساس یک سری مزایای خاص دارد.
-مناسب برای پوستهای حساس
معمولا بیشتر مشتریان این دستگاه ها در اروپا، خانمهای دارای پوست حساس هستند. اگر شما نیز پوست حساسی دارید، این دستگاه به نسبت سایر دستگاه های پاکسازی پوست و فیشیال صورت دیگرمانند میکرودرم ابریژن برتری برای پوست های حساس برتری خاص خود را دارد.
اولین مزیت این است که شما خودتان فشاری که بر پوست وارد می شود، زاویه و همچنین جهت کاردک را کنترل می کنید. بعد از استفاده از دستگاه، استفاده از آب یا شیرپاک کن، پوست را تمیزتر خواهد کرد. زیرا استفاده از دستگاه به منظور برداشتن پوستهای مرده و لایه برداری از پوست استفاده خواهد شد.

احتیاطات لازم هنگام استفاده کردن از درما اف های التراسونیک

از این دستگاه بر روی پوستهای ترک برداشته و پوسته پوسته شده استفاده نکنید. همانطور که قبلا اشاره شد، باید پوست خود را مرطوب نگه دارید. متخصصان زیبایی توصیه می کنند که پوست باید مرطوب باشد تا دستگاه عملکرد مناسبی را انجام دهد. اگر دارای پوست خشکی هستید، با آب یا آبرسان فاقد الکل پوست خود را مرطوب نگه دارید و سپس از درما اف استفاده کنید.
استفاده ی روزانه از دستگاه باعث لایه برداری بیش از حد پوست خواهد شد. این دستگاه نوعی لایه بردار است و در این صورت پوست شما نیاز به مدتی استراحت دارد.

سوالات متداول در مورد درما اف های التراسونیک

آیا استفاده از درما اف بی خطر است و به پوست آسیبی نمی زند؟

بله! اگر دستورالعمل ها و اقدامات احتیاطی ذکر شده در بالا را رعایت کنید درما اف التراسونیک کاملا بی خطر است.

آیا هر روز می توان از درما اف برای ماساژ پوست استفاده کرد؟

خیر، با توجه به درما اف های التراسونیک از امواج فراصوت استفاده می کنند. استفاده به صورت روزانه ی این دستگاه توصیه نمی شود.

5 دیدگاه در “درما اف التراسونیک چیست؟

 1. رعنا یعقوبی گفت:

  جای لک رو از بین میبره ؟

  1. کارشناس فروش گفت:

   بله تاثیر گذاره

  2. کارشناس فروش گفت:

   بله از بین میبره

 2. فاطمه علیزاده گفت:

  عالیه

  1. کارشناس فروش گفت:

   مرسی از نظره شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *