مراقبت از پوست

پاکسازی پوست صورت و رازهایی که باید بدانید

پاکسازی پوست صورت و رازهایی که باید بدانید

هر روز بانوان و آقایان با مواد آلاینده و آرایشی سر و کار دارند. دانستن شیوه ی سالم نگه داشتن پوست صورت بدون دانستن نکات و اصول اولیه مراحل پاکسازی پوست صورت کار کمی سختی است در این مقاله آریانا بیوتی سعی دارد تا با بیان جدید ترین روش های پاکسازی پوست صورت شما را برای داشتن پوستی سالم و شاداب همراهی کند.

پاکسازی پوست صورت چیست؟

پاکسازی پوست کار خیلی آسانی است که خیلی وقت ها ما آن را فراموش می کنیم! ما کرم ها و مواد آرایشی را روی صورت خود برای زیباتر کردن و درخشان کردن روی پوست استفاده می کنیم ولی وقتی که نوبت به تمیز کردن پوست صورت خود می رسد سعی می کنیم که از زیر این کار با میانبر هایی فرار کنیم!

شستن با آب و صابون بیشتر وقت ها راه حل ما برای پاکسازی پوست صورت خود می باشد. وقتی که قصد داریم صورت خود را تمیز کنیم در واقع می خواهیم که گرد و غبار و جرمی که در روز روی صورت ما انباشته می شود را از روی پوست و منافذ صورتمان برداریم.

تمیز کردن آرایش و گرد و غبار با این روش کافی نیست! پاکسازی پوست صورت نیازمند استفاده کردن از محصولاتی است که در فرمولاسیون آن از اسکراب یا هر ماده ی دیگری که بوسیله ی آن بشود چرک و چربی ها را از روی پوست صورت برداریم با این وجود شما شاید این ذرات ریز که از روی پوست صورت برداشته میشوند را نبینید. نکته مهم این است که شما نحوه ی صحیح پاکسازی پوست صورتان را بدانید تا از رشد باکتری ها و عفونت پوست و مریضی های پوستی جلوگیری کنید. باکتری ها و تجمع بیش از حد جرم روی پوست صورت می تواند باعث ایجاد تعداد زیادی از مشکلات پوستی شود.این مشکلات پوستی عبارتند از آکنه، جوش و جوش های سرسیاه وسر سفید و… شوند.

چگونه صورت خود را پاکسازی کنیم؟

وقتی که نوبت به مراقبت پوست می رسد! صبور بودن بهترین کلمه ای است که باید به یاد داشته باشید. پوست صورت عضوی ظریف از بدن هست که برای سالم نگه داشتن آن نباید در معرض مواد مضر قرار داده شود.
بهترین روش برای پاکسازی پوست صورت این است که روتین مخصوص خودمان را داشته باشیم. قبل از شروع به یاد داشته باشید که از انگشتان خود به آرامی و به نحوی استفاده کنید که محصولات مراقبتی به پوستتان صدمه نزند. وقتی که از پاک کننده صورت استفاده می کنید همیشه انگشتان خود را به نحوی روی صورت خود بکشید که انگار انگشتانتان روی پوستتان سر می خورد و پوستتان را به آرامی با انگشتانتان مالش دهید. بعد از شستشو با یک حوله تمیز صورت خود را بدون اینکه روی پوست خود بکشید خشک کنید.

آرایشت را پاک کن!


اولین چیزی که برای یک پاکسازی خوب باید انجام دهید این است که مواد آرایشی را از روی پوست خود بردارید. می توانید از یک آرایش پاک کن روی یک پد کتان استفاده کنید برای انجام این کار مطمئن شدن از اینکه بقایای آرایشی از روی صورتتان برداشته شده اند می توانید با آرامش و محکم پد کتان را روی پوست خود بکشید. برای اینکه از پاک شدن بقایای آرایشی اطمینان حاصل کنید می توانید از یک دستمال مرطوب نیز برا این کار استفاده کنید.

در پاکسازی پوست صورت خود نظم داشته باشید!


انتخاب پاک کننده مناسب صورت شما در وهله اول مهم ترین کاری است که باید انجام دهید. از پاک کننده صورتتان روزی یک الی دوباراستفاده خواهید کرد پس اطمینان حاصل کنید که مواد تشکیل دهنده و فرمولاسیون پاک کننده شما با تیپ پوستی شما هم خوانی داشته باشد. انتخاب پاک کننده های نامناسب باعث از بین رفتن چربی مورد نیاز پوست شما می شوند و پوست را خشک و سفت می کنند . یک پاک کننده صورت مناسب به پوست صورت شما حس تازگی و تمیز بودن میبخشد درعین حال پوستتان را نرم و یکدست می کند.

پاکسازی عمیق پوست صورت


یکی از بهترین نکات پاکسازی پوست صورت گنجاندن ماسک صورت یا اسکراب در روتین هفتگیتان برای یک پاکسازی عمیق می باشد. حتی اگه هر روز هم پوستتان را تمیز کنید. یک ماسک صورت یا اسکراب خوب می تواند باعث باز شدن منافذ و باقی مانده چرک ها و باکتری ها که در منافذ پوستی هستند را پاکسازی کند.

از آب ولرم برای شستن صورتتان استفاده کنید.


نکته ی مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که هرگز نباید از آب داغ برای شستن صورتتان استفاده کنید! چون آب داغ روغن های ضروری پوست را از بین برده و پوست را خشک و سفت می کند. آبی که برای شستشوی صورتتان استفاده می کنید حتما باید ولرم باشد تا با استفاده کردن از آن حس خوبی داشته باشید و پوست صورتتان را نیز سالم نگه دارید. بعد از استفاده از آب ولرم هم می توانید از ضد آفتاب یا آبرسان ها نیز استفاده کنید.

سالم نگه داشتن پوست در عین قوی نگه داشتن پوست برای مبارزه با آلودگی ها بخش مهمی از تمیز نگه داشتن صورت است ضد آفتاب مناسب و آبرسان در مقابل مضررات نور آفتاب و آلودگی ها پوست صورتتان را محافظت می کنند.

پاک کننده های پوست صورت برای انواع تیپ های پوستی


کیفیت محصولاتی که برای پاکسازی پوست صورتتان استفاده می کنید سطح سلامتی پوستتان را تعیین می کند. لایه ی پوست روی صورت نازک تر و حساس تراز دیگر قسمت های پوست بدن است پس صابون ها می توانند به پوست صورت آسیب بزنند. صابون ها و پاک کننده های مضر روغن طبیعی پوست را از بین می برند و در طولانی مدت ضربه جدی به پوستتان می زنند.
یک پاک کننده صورت مناسب در حذف مواد آرایشی، سلول های مرده پوستی، پاک کردن چربی ها، چرک و دیگر آلاینده های روی پوست صورت، باز کردن منافذ پوست و بهبود وضعیت پوست صورت موثر است. یک پاک کننده خوب صورت همه ی این کار ها بدون اینکه به بافت طبیعی پوست آسیبی بزند انجام می دهد.
خب الان که به این نکات اشاره کردیم باید برای انتخاب پاک کننده مناسب باید یک نکته را مد نظر داشته باشیم که تیپ پوستی ما چیست و بر اساس آن بهترین پاک کننده صورت را برای خودمان انتخاب کنیم.

برای پوست های نرمال


یک پاک کننده آرایشی خوب که تعادل و بالانس روغن های طبیعی و مفید روی پوستتان را برهم نزند. و به آسانی با آب شسته بشه و صورتتان را نرم و مرطوب کند.

برای پوست های خشک


یک پاک کننده که حاوی هیالورونیک اسید باشد هم صورتتان را هیدراته می کند هم بافت پوستیتان در عین تقویت کردن تمیز می کند. از زدن صابون شدیدا خود داری کنید چون می تواند باعث خشک تر شدن پوست شود.

برای پوست های چرب


یک پاک کننده که ماده اصلی سازنده اش آب است یا یک پاک کننده عمیق منافذ که چربی های اضافی پوستی را از بین می برد. در عین حال پوست را مرطوب نگه می دارد. اگر از وضعیت پوستتان رنج می برید و مشکلاتی مانند آکنه دارید استفاده از یک پاک کننده که محافظ در برابر آکنه ها است می تواند برای از بین بردن باکتری هایی که باعث آکنه های روی پوستتان شده اند بسیار مناسب باشند.

برای پوست های مختلط


داشتن یک پاک کننده که حالت فوم یا لوسیون داشته باشد و تعادل ph پوستتان را نگه دارد ایده آل ترین مورد ممکن برای پوست های مختلط می باشد.


برای پوست های حساس


از پاک کننده های صورتی که حاوی عطر یا دیگر موادی هستند که باعث تحریک شدن و آلرژی پوست می شوند برای پوست های حساس خود داری فرمایید.

محصولات پاک کننده صورت مانند شوینده ها


شوینده ها با پاک کننده های آرایشی تفاوت هایی دارد. شوینده ها تا حد زیادی مانند یک صابون برای پاکسازی صورت عمل می کنند. پوست را مرطوب نمی کنند. اما از صابون برای پاکسازی پوست صورت به مراتب بهتر است. که به خاطر این شرایط استفاده کردن از شوینده ها به صورت روزمره بسیار بهتر از استفاده کردن از صابون است.
شوینده ها برای پوست های چرب بسیار مناسب هستند. وقتی که شوینده ها را به پوست صورت خود می زنید. روی صورت کف می کنند و به پوست صورت شما طراوت و تازگی می بخشد.

دستمال مرطوب صورت


سبک، با تنوع زیاد و به آسانی قابل حمل هستند. دستمال مرطوب یک راه حل سریع برای تمیز کردن صورت است. از دستمال مرطوب برای چندین کار می توانید استفاده کنید. برای پاک کردن بقایای آرایشی، پاک کردن جرم و گریم صورت . مبارزه با آلاینده های محیطی یا برای مرطوب کردن سریع صورت . فقط لازم است که از دستمال مرطوب مناسبی استفاده کنید.

پد های پاکسازی صورت


وقتی که نوبت به پاکسازی صورت می رسد. توجه به این نکته ضروری استب که استفاده کردن از پد های پاکسازی صورت که کیفیت خوبی دارند بسیار به پوستتان کمک می کند.

منبع: Wikipedia

6 دیدگاه در “پاکسازی پوست صورت و رازهایی که باید بدانید

 1. مریم عابدی گفت:

  شما ضد افتاب هم برای فروش دارین؟

  1. مدیریت گفت:

   سلام خانم عابدی ، بله ضدآفتاب های اورجینال ما رو میتونید توی لینک زیر ببینید.
   ضد آفتاب اورجینال

 2. هدیه طهرانی گفت:

  کدوم دستگاه را برای پاکسازی پیشنهاد میکنید ؟

  1. کارشناس فروش گفت:

   هیدروفیشیال 6 کاره و 7 کاره و میکروکارنت در حال حاضر میکروکارنت کامل ترین دستگاه فیشیال هست

 3. سمیه عابدینی گفت:

  دستگاه میکروکارنت موجود دارید ؟

  1. کارشناس فروش گفت:

   بله موجود داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *